Kultūrizmo čempionate - "Sakalo" atstovas

Sporto klubas „Sakalas“ jau devyniolika metų kartu su Jumis

Reikia veikti čia ir dabar!

Naujienos & įvykiai

 

Judu – vadinasi dar gyvenu...

Projektas „Judu – vadinasi dar gyvenu...“ jau trečiasis iš Lazdijų sporto klubo „Sakalas“ organizuotų projektų, kurį finansavo Lazdijų rajono savivaldybės administracija pagal Nevyriausybinių organizacijų projektų programą.

 

Nuo mažų dienų mes girdime, jog judėjimas – tai sveikata. Tačiau ne visuomet surandame laiko ir noro būti fiziškai aktyviais. Vaikams fizinis aktyvumas užtikrina sveiką augimą ir vystymąsi, gerą savijautą, nervų sistemos veiklą, ko pasekoje gerėja mokymosi rezultatai. Suaugusiems – leidžia nepervargstant atlikti kasdienines užduotis. Pagyvenusiems, senyvo amžiaus žmonėms pakankamas fizinis pajėgumas – galimybė džiaugtis laisvalaikio pramogomis ir tuo pačiu išlaikyti socialinį aktyvumą. Ar tikrai kiekvieną dieną susimąstome: ar sveikai gyvename, ar valgome maistą, kuris nekenkia mūsų sveikatai, ar pakankamai laiko skiriame miegui? Juk 50 proc. žmogaus sveikatos lemia tai, kaip mes maitinamės, kokia gyvensena užsiimame.

 

Projekto „Judu – vadinasi dar gyvenu...“ dalyviai laiko veltui neleido. Rugpjūčio 22-osios vakarą susirinko į salę, kur teoriškai susipažino bei praktiškai išmėgino tris fizinio aktyvumo formas: pilasesą, jogą, kalanetiką. Lektorė ne tik papasakojo kaip ir iš kur atsirado kiekviena ši fizinio aktyvumo rūšis, bet ir praktiškai kiekvieną dalyviai išmėgino. Po aktyvių užsiėmimų vyko atsipalaidavimo procesas, kuris maloniai nuteikė savaitgaliui. Rūgpjūčio 23-osios dienos rytas buvo išties nuostabus ir tinkantis šiaurietiškam žygiui „Lazdijai ryte“. Prieš žygį projekto partnerio, Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, specialistė Dovilė Paulionienė pravedė rytinę mankštą bei pristatė ir pademonstravo šiaurietiškojo ėjimo techniką. Vėliau dalyviai keliavo „šiaurietiškai“ Lazdijų miesto parko takeliais. Po žygio sekė dar viena puiki projekto dalis – sveika mityba. Dalyviai ne tik buvo supažindinti su sveikos mitybos taisyklėmis bei pagrindiniais principais, bet ir dalyvavo praktinėje dalyje – ragavo sveikuoliškas salotas.

 

Šis projektas buvo orientuotas į visų socialinių grupių įtraukimą į sportinę veiklą, kadangi fizinio aktyvumo stoka yra pavojinga - vis daugiau šalies gyventojų skundžiasi antsvoriu arba nutunka, serga. Fizinis aktyvumas yra sveikatos stiprinimo priemonė: gerina širdies darbą, medžiagų apykaitą, grūdina sveikatą. Projekto dalyviai patvirtino, kad fiziškai aktyvių žmonių psichinė savijauta ir nuotaika yra geresnė, šie žmonės labiau pasitiki savimi. Po projekto dalyviai drąsiai ištarė - „Judu – vadinasi dar gyvenu...“

 

Projekto „Judu – vadinasi dar gyvenu...“ vadovas Remigijus Paulionis

Sakalasgym.lt © 2013      Sprendimas : Public secrets LT